יוסי שלום (צילום: בועז כהן)
יוסי שלום (צילום: בועז כהן)

יוסי שלום: "ראש העירייה ביטלה את כל פעילויות הקיץ של רשות הצעירים העירונית"

לדברי חבר מועצת העיר, עשרות אלפי משפחות צעירות בעיר ישלמו את מחיר המאבקים הפוליטיים של ראש העיר ולא יוכלו להנות מאירועים והטבות לילדים בחופש הגדול. העירייה: "רשות הצעירים התבקשה להציג את הישגיה מהעבר ותוכניותיה לעתיד, לרבות הפקת לקחים, על מנת לשקלל עלויות ותועלות"

פורסם בתאריך: 21.6.22 17:35

"לקראת החופש הגדול, ראש העיר עינת קליש-רותם ביטלה את כל הפעילויות למשפחות צעירות שתוכננו לקיץ". כך טוען חבר מועצת העיר יוסי שלום (יונה יהב וצעירי חיפה), האחראי על תחום הצעירים במועצה.

לדברי שלום, במייל שנשלח מראש העירייה אל גזבר העירייה, הורתה קליש-רותם להפסיק לאלתר את כל פעילויות הצעירים בעיר. "זאת, כמובן, למרות שתוכנית העבודה השנתית של רשות הצעירים אושרה על ידי מועצת העיר ואף תוקצבה. ברור לכל, כי הסיבות להחלטה תמוהה זו, לא נובעות משיקולים מקצועיים, שכן עד לרגע זה, לא טרחה ראש העיר לקיים ולו פגישה אחת בנושא צעירים בעיר ולא הגיעה לאף פעילות ממאות הפעילויות להורים המתקיימות בכל רחבי העיר", דברי שלום.

שלום מוסיף: "הצעירים בורחים מחיפה, אך ראש העיר מחליטה להפסיק את כל הפעילות למשפחות צעירות ולסטודנטים בעיר. תחום ההורים הצעירים המטופל זה יותר משמונה שנים על ידי רשות הצעירים, באמצעות מרכזי הורים עירוניים כדוגמת 'חורב 14', זוכה להצלחה גדולה בקרב המשפחות הצעירות, שנוהרות לפעילויות הרבות להורים ולילדים בכל רחבי העיר. עם החלטת מועצת העיר להעביר את פרויקט מינהלת הורים, אשר היה מזוהה עם חברתה של קליש לסיעה, סיגל ציוני,  לידי רשות הצעירים, על מנת להגדיל את הפעילות להורים בעיר, לשפר את השירותים הניתנים למשפחות הצעירות בחיפה ולאגם משאבים לטובת תושבי העיר, החליטה ראש העיר להפסיק את כל הפעילויות להורים בעיר, כולל אירועי הקיץ למשפחות שתוכננו, אושרו ותוקצבו". שלום מפרט את הביטולים: "כל הפעילויות להורים צעירים במרכז ההורים העירוני 'חורב 14' – הדרכות מקצועיות להורים בתחומים שונים בגידול ילדים, אירועים חברתיים, פעילויות להורים בחופשת לידה והופעות".

הבוקר (שלישי) קיבלו הורים המשתתפים בפעילויות ב'חורב 14' הודעת ווטטסאפ המבשרת להם על ביטול פעילות "חמשושים" (הפעלה לתינוקות והוריהם – ש"מ).

פעילויות נוספות שבוטלו, לדברי שלום: "פעילות להורים בחופשת לידה ברחבי העיר – סיורים להורים בחופשת לידה, פעילויות ספורט לאימהות אחרי לידה, פעילויות במתנ"סים ובמרכזים הקהילתיים, אירועי קיץ 2022 למשפחות צעירות, 'מאמא חוף' – פעילות שבועית לאימהות בחופי הים של העיר, 'אוגוסט 15' – פרויקט הדגל של עיריית חיפה למשפחות צעירות בחופשת הקיץ – פעילויות להורים וילדים בעלות של 15 שקלים בלבד, הטבות בעסקים חיפאיים לילדים והורים, פעילויות במרכזים הקהילתיים להורים וילדים, הצגות תיאטרון ומסיבת קיץ לקטנטנים, אפליקציית ההטבות לצעירים, 'חיפאי VIP', המשרתת יותר מ-12 אלף משפחות חיפאיות ויותר מ-200 עסקים קטנים בחיפה.

"האפליקציה, שפעלה זה כשש שנים בהצלחה גדולה מאוד וסייעה הן לעסקים הקטנים והן להורים הצעירים בהוזלת מחירים משמעותית, הופסקה לאלתר וירדה מחנויות האפליקציות". לדברי שלום, הדבר קרה לאחר שראש העיר סירבה לשלם לחברה המפעילה את האפליקציה על שירותיה בעבר ועל המשך מתן השירות בעתיד. כמו כן, לדבריו, החליטה ראש העירייה להפסיק את שירותי המידע הניתנים לצעירים במדיות השונות, הכוללות עשרות אלפי צעירים המתעדכנים מדי יום בפעילויות השונות בעיר.

יוסי שלום, מדוע הופסקו כל הפעילויות הללו דווקא עכשיו?

"זה לא קורה רק עכשיו. אני רוצה לציין שאין זו הפעם הראשונה שראש העיר מחליטה לקצץ בפעילויות לצעירים, שזכו להצלחה רבה. למשל פרויקט 'נהדר בהדר'. בשנת 2020 החליטה ראש העיר לבטל את הפרויקט שהעניק מלגות מחיה לצעירים שבחרו לגור בהדר. ביטול נוסף היה פרויקט המלגות לסטודנטים. עם כניסתה לתפקיד, ביטלה ראש העיר את המלגות העירוניות שניתנו לסטודנטים חיפאים תמורת פעילות חברתית וקהילתית, והפכה את חיפה לעיר היחידה שלא נותנת מלגות לסטודנטים. גם את הטבת החניה בכחול-לבן, שאושרה על ידי מועצת העיר ואפשרה לסטודנטים חיפאים לחנות חינם בכחול-לבן, ביטלה ראש העיר. ביטול נוסף היה של מרכזי הורים עירוניים, תוכנית אסטרטגית שהציגה בנייה של מרכזי הורים וילדים שכונתיים בכל רחבי העיר. תקציב הפעילות לצעירים קוצץ באופן משמעותי בתקופת כהונתה של ראש העיר. בשנת 2018 תוקצבה רשות הצעירים ב-3.7 מיליון שקל, ובשנת 2021 קוצץ תקציב הפעילות ל-1.4 מיליון שקל בלבד".

 

 

מה המניע לדעתך מאחורי הפסקת הפעילויות הללו?

"קליש-רותם יוצאת למלחמת 'תמות נפשי עם פלישתים' והורסת כל דבר שקיים בעיר, כדי להשאיר אדמה חרוכה אחריה. היא יודעת שימיה בתפקיד ספורים ועסוקה בהרס, מלחמות אגו, נקמות אישיות ומשחקים פוליטיים, שפוגעים בתושבי העיר. עצוב מאוד שראש העיר בוחרת שוב ושוב לפגוע בפעילות הענפה להורים צעירים בעיר, אשר מחפשים סיבות מספיק טובות, כדי להישאר בעיר, שהופכת להיות בלתי נסבלת לצעירים מכל הבחינות".

בעיריית חיפה טוענים בתגובתם, כי "הפעילויות לא בוטלו, להיפך", אך סירבו לפרט לבקשת "כלבו – חיפה והקריות".

כמו כן, נמסר מהעירייה: "רשות הצעירים התבקשה להציג את הישגיה מהעבר ותוכניותיה לעתיד, לרבות הפקת לקחים, על מנת לשקלל עלויות ותועלות. רשות הצעירים אינה יוצאת דופן ונדרשת לבחינה תקציבית מתוך מטרה כוללת לייעול ושיפור השירות בכל אגפי העירייה".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר